Univerzita Palackého v Olomouci
UP

Kontakt
EN

Co nabízí geografie?

Zeměpis není jen přehled států, hlavních měst, nejvyšších vrcholů a co se kde těží… Je mnohem pestřejší!

Geografie je úžasná ve své šíři záběru a přehledu, který poskytuje. Namísto jedné úzké specializace se snaží poznatky různých oblastí propojovat a hledat vysvětlení, jak na sebe jednotlivé věci ve světě a v našich životech navazují a jak se ovlivňují. Pohledem do mapy a do krajiny dokáže odhalovat souvislosti řady jevů a nechává nás vysledovat současné i možné budoucí vývojové trendy. Geografové tak získávají pro život potřebný nadhled a dobrou přizpůsobivost podmínkám praxe.

Na naší katedře nabízíme dvouoborové studium Učitelství geografie pro střední školy a jednooborové studium Regionální geografie v bakalářském i navazujícím magisterském stupni:

Učitelství geografie pro střední školy

Regionální geografie

A proč studovat zrovna v Olomouci? Protože je to krásné město, velmi dobře přizpůsobené studentům v nabídce služeb, bydlení, brigád i kulturního vyžití, navíc je snadno dostupné vlakem, autobusem i autem z Moravy, Slezka, Čech i Slovenska. Naše katedra sídlí v moderní budově Přírodovědecké fakulty v sousedství areálu vysokoškolských kolejí a městských parků, ve výhodné poloze mezi nádražím a centrem města. Studiem v Olomouci Vám přinese nové zkušenosti, znalosti a dovednosti, potkáte nové přátele a vytvoříte si vzpomínky na celý život...