Univerzita Palackého v Olomouci
UP

Kontakt
EN

Humans of Geography

Jan Husák – foto

Mgr. Jan Husák

Pracovník Muzea regionu Valašsko a učitel na gymnáziu ve Valašském Meziříčí

V Muzeu regionu Valašsko, p. o. již 9 let působím jako edukátor přírodovědných programů, což zahrnuje tvorbu a realizaci výukových programů pro školy, organizaci soutěží, výstav a dalších akcí pro školy a veřejnost. Také se zabývám vývojem interaktivních učebních pomůcek. Na poloviční úvazek také pracuji na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí jako učitel zeměpisu. Obě zaměstnání mne baví a naplňují. Svůj volný čas nejraději trávím v přírodě, fotím nebo létám s dronem. Rád také běhám, jezdím na kole a zahradničím. Rád také hraji na kytaru či akordeon. A když je více volného času (a není zrovna Covid), tak samozřejmě cestuji.

Studium geografie na Univerzitě Palackého v Olomouci mi dalo cenné znalosti a dovednosti, které využívám ke vzdělávání žáků i široké veřejnosti. Díky programu Erasmus jsem získal možnost poznat nové země, což byl hlavní impulz pro mé mnohé cestovatelské počiny, které mi stále dávají zdravý životní nadhled. A v neposlední řadě jsem si ze studia odnesl i nadšení, protože bez toho se v mé branži člověk opravdu neobejde :-)

Současným studentům bych vzkázal: dělejte to, co vás baví a naplňuje, věřte svým snům a berte život jako hru. Nebojte se výzev, buďte tvořiví a zvídaví. Geografie je úžasná svou univerzálností a oborovým přesahem.

< Předchozí Další >