Univerzita Palackého v Olomouci
UP

Kontakt
EN

Geografie bydlení

kód rozsah kredity zakončení semestr typ studijní obor
KGG/BYT 1 + 1 + 0 4 Ko ZS B Mgr. Regionální geografie

Vyučující: Mgr. Petr Šimáček, Ph.D.
Portál UP: Informace o předmětu

Informace pro studenty

Materiály ke cvičení

Návod pro vstup do databází elektronických informačních zdrojů knihovny UP

Vstupovat do neveřejně přístupných databází elektronických informačních zdrojů knihovny UP můžete jen v případě, že jste přihlášeni k univerzitní síti. Pokud jste přihlášení k jiné síti, je nutné se nejprve propojit s univerzitní sítí pomocí VPN (Virtual Private Network):

Pokud si nejste jistí, zda je vaše nastavení připojení funkční a vy tak můžete přistupovat k výše zmíněným zdrojům, klikněte na následující odkaz, který vám prozradí více: http://ezdroje.upol.cz/ezdroje/test_pristupu.php?lang=cs

Základní rozhraní pro vstup do databází: http://ezdroje.upol.cz/ezdroje/
Na tuto stránku se lze také dostat ze stránek Portálu UP, kde v pravé části je odkaz na Knihovnu UP, přes který se dostanete na stránku, v jejíž levé horní části se nachází odkaz „Informační zdroje UP“.
Doporučuju vám prohledávat zejména články z odborných periodik – ty naleznete v levé části stránky pod odkazem „El. Knihovna časopisů“. Zde vám doporučuji prohledávat zejména zahraniční časopisy, proto klikněte v levé části na odkaz „El. časopisy ve světě (EZB)“. Dostupné také z tohoto odkazu: http://ezdroje.upol.cz/ecasopisy/ezb.php?lang=cs
Zde si už jen nastudujete, co znamená která barva na pomyslném semaforu a spustíte rozhraní v požadovaném jazyce (např. anglickém). Nyní můžete vyhledávat v seznamu časopisů, nejjednodušší je to na základě klíčových slov pomocí funkce „- Quick Search“.