Exkurze západní Čechy 2022

Termín: pondělí 12. září až pátek 16. září 2022

Vedoucí exkurze: dr. Miloš Fňukal, dr. Michal Lehnert

Záloha

Do 2. září 2022 studenti uhradí zálohu 2 900 Kč na účet dr. Fňukala (instrukce obdržíte na fakultní e-mail) nebo v hotovosti sekretářce katedry paní Háblové. Záloha zahrnuje polovinu nákladů na autobus a náklady na ubytování, nikoliv však vstupné do zpoplatněných objektů. Po exkurzi proběhne konečné vyúčtování.

Odjezd a návrat

Rámcová trasa exkurze

1. den (trasa autobusu):
Olomouc – Mohelnice – Hradec Králové – Praha – Terezín (prohlídka pevnostního města, popř. Malé pevnosti) – Milešovka (meteorologická stanice) – Stadice (Přemyslův památník) – Děčín (ubytování)

2. den (trasa autobusu, pěší výlety mají zatím více alternativ): NP České Švýcarsko
Děčín – Hřensko (kaňon Labe, obhlídka spáleniště) – (bude-li přístupné: Pravčická brána, kaňon Kamenice) – Tisá (Tiské stěny) – Děčínský Sněžník – Děčín (ubytování)

3. den (trasa autobusu): Severočeská hnědouhelná pánev, Krušné hory
Děčín – Teplice – Litvínov (kolektivní dům) – Most (rekultivace, Chánov, přesunutý kostel, lom Vršany vyhlídka) – Chomutov – Měděnec (muzeum těžby rud – to se ale asi nestihne) – Klínovec – Mariánská (Jáchymov – naučná stezka, ubytování Penzion U Rybníka)

4. den (trasa autobusu): Lázeňský trojúhelník
Mariánská – Jáchymov – Cheb – Komorní hůrka – Soos (naučná stezka) – Františkovy Lázně – Loket nad Ohří – Karlovy Vary – Mariánská (ubytování)

5. den (trasa autobusu): Mariánská – Bečov nad Teplou (relikviář svatého Maura) – Rabštejn nad Střelou – Lidice – návrat do Olomouce.

Ubytování

12.–14. 9. 2022: Hostel Děčín (1. budova: Čsl. Mládeže 195/21, Děčín; 2. budova: Na Skřivance 343/14)
Dvou- až pětilůžkové pokoje, některé s vlastním, jiné se společným soc. zařízením, společná kuchyňka, blízko centra města.

14.–16. 9. 2022: Penzion U Rybníka (Školská 49, Mariánská, Jáchymov; fakticky bude ale část studnetů ubytována v dalším zařízení stejného majitele na adrese Petra Jilemnického 8, Mariánská, Jáchymov)
Tří- až sedmilůžkové pokoje, většinou s vl. soc. zařízením, kuchyňka, mírně retro, daleko od civilizace.

Povinná výbava

Požadavky k udělení zápočtu